Podwodny raj dla każdego — wizyta w Oceanarium w Walencji

Podwodny raj dla każdego — wizyta w Oceanarium w Walencji

Oceanarium w Walencji jest największym oceanarium w Europie. To zachwycające miejsce znajduje się w budynku Centrum Nauki i Sztuki. Oceanarium wyróżnia się przede wszystkim akwariami z ekosystemami wodnymi z całego świata oraz 45 tysiącami zwierząt i ryb.

Czym wyróżnia się oceanarium w Walencji?

Już sam budynek oceanarium w Walencji (L’Oceanogràfic) sprawia wrażenie, ponieważ przykuwa oko niezwykłą architekturą projektu Felixa Candeli. W futurystycznym gmachu Centrum Nauki i Sztuki w Walencji ((La Ciudad de las Artes y las Ciencias) zobaczyć można ekosystemy wodne oceanów, mórz tropikalnych, mórz arktycznych, a także wiele innych z całego świata. Występuje w nim ponad 500 gatunków przeróżnych ryb, ssaków, skorupiaków i gadów. Miliony litrów wody skrywają wyjątkowo ciekawe ryby w specjalnie stworzonych warunkach odpowiednich dla poszczególnych gatunków. Woda pochodzi bezpośrednio z Zatoki Walenckiej. Największy zbiornik mieści ponad siedem milionów litrów wody. 

Zwiedzanie w oceanarium w Walencji

System tuneli, dzięki którym można podziwiać przeróżne morskie widoki jest naprawdę imponujący. Całość składa się z kilkunastu odrębnych stref i budynków. Najciekawsze ekosystemy, jakie można zobaczyć w oceanarium to te stworzone na wzór Morza Śródziemnego, Morza Czerwonego, Oceanu Atlantyckiego, Antarktydy, a także Arktyki. Najciekawsze są ryby, w tym rekiny, które podpływają naprawdę blisko. Pomieszczenia w oceanarium w Walencji aranżowane są w bardzo ciekawy sposób, np. na kształt łodzi z łukowato wygiętymi szybami. Akwarium rafowe, z meduzami, długie podwodne tunele — jeden z nich liczący aż 70 metrów, kraby, delfiny, rekiny, okna poglądowe w kształcie wzierników batyskafu — to wiele atrakcji, które zachwycają całe rzesze turystów.

Gatunki żyjące w oceanarium w Walencji

Liczba gatunków, które można spotkać w jednym miejscu jest zadziwiająca. Można tam zobaczyć m.in. rekiny, kraby, meduzy, żółwie olbrzymie, łabędzie, ośmiornice, foki, flamingi, pingwiny, krewetki, lwy morskie, morsy oraz krokodyle. Na terenie oceanarium w Walencji znajduje się także fantastyczne delfinarium, w którym organizowane są pokazy delfinów. Na obecnych na zewnątrz terenach podmokłych można zobaczyć ptaki nadwodne, żółwie morskie, pelikany, a także odwiedzić konstrukcję w kształcie kuli, w której można obserwować żyjące tam ptaki. Zwierzęta w zbiornikach można obserwować też z poziomu nad wodą (np. w ekosystemie Arktyka).

Przeczytaj również:  Jak postępować po potrąceniu dzikiego zwierzęcia na drodze?

Podwodny posiłek w oceanarium w Walencji

Świetna lokalizacja restauracji zachęca do zjedzenia posiłku z widokiem na akwarium. Ryby krążące obok osób spożywających posiłek to świetna atrakcja dla każdego. Pośrodku akwariów znajduje się imponująca dwupoziomowa restauracja podwodna, której naziemna część ma kształt lilii wodnej składającej się z ośmiu płatków.

Nocne atrakcje w oceanarium w Walencji

Nocne pokazy odbywają się przede wszystkim dzięki wyjątkowym naturalnym zdolnościom niektórych zwierząt, tzw. bioluminescencji, czyli świecenia żywych organizmów, np. meduz lub mięczaków. Dzięki temu pobyt w oceanarium nocą jest wyjątkowym przeżyciem. Oprócz tego można zobaczyć ciekawe pokazy w delfinarium okraszone muzyką i światłami. Dla dzieci przygotowano noc z rekinami, która polega na noclegu grupy w jednym z tunelów, w którego sąsiedztwie pływają rekiny. To naprawdę ciekawa przygoda, którą można przeżyć w oceanarium w Walencji, dzięki której dziecko może się poczuć jakby spało na dnie oceanu.

Obserwuj przeróżne ryby podczas nurkowania w oceanarium w Walencji!

W oceanarium w Walencji największą uwagę przykuwają groźne ryby oraz delfiny. Jedną z atrakcji jest nurkowanie z rekinami lub lwami morskimi, na którą decydują się osoby o mocnych nerwach. Takie pływanie z rekinami i oczywiście instruktorem, który będzie dbał o bezpieczeństwo z pewnością podnosi poziom adrenaliny. Oceanarium w Walencji gwarantuje niesamowite przeżycia. Ciekawe ryby oraz imponujące gatunki zwierząt przyciągają wielu turystów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *