Kot w domu – jak się na niego przygotować?

kot w domu

Marzysz o dźwięku mruczenia w swoim domu? Jesteś gotowy na futrzastego przyjaciela, którego obecność będzie sprawiać przyjemność wszystkim domownikom? Zobacz, jak się przygotować na nowego mieszkańca, aby miał u Ciebie jak najbardziej komfortowe warunki do życia.

Koty i ich potrzeby

Posiadanie kota to nie tylko ogromna przyjemność, ale i spora odpowiedzialność. Po pierwsze należy zorganizować mu kuwetę, która zapewni wąsaczowi możliwość spełniania podstawowych potrzeb higienicznych. Koty to czyściochy, których toaleta obejmuje choćby zakopywanie odchodów, dlatego warto zapewnić im odpowiadające im warunki. Do wyboru są kuwety otwarte i zamknięte, które gwarantują większą prywatność, a do tego minimalizują ryzyko rozsypania zawartości. Mogą być wykonane z rozmaitych tworzyw, mieć różne rozmiary, jednak najważniejsze jest to, jakie umieścimy w nich wypełnienie. To można wybrać spośród wielu odmian piasków, żwirków, w tym drewnianych lub bentonitowych, ale także zbrylających się kulek żelowych, które doskonale pochłaniają zapachy.

Poza odpowiednio przygotowanym miejscem należy zadbać też o odpowiednie żywienie. Wybierając specjalnie wyselekcjonowane karmy dla kotów, można być pewnym, że będą miały zapewnioną optymalną dawkę cennych substancji i pożądanych witamin, które będą wpierać ich rozwój i wzrost. Koty jako mięsożercy powinny mieć dietę opierającą się na białkach pochodzenia zwierzęcego. Idealnie sprawdzają się więc karmy zawierające głównie drobiowe lub cielęce mięso, które zapewniają im odpowiednią ilość wartościowych składników odżywczych. Warto wybierać dla futrzaków produkty bogate w taurynę, która pozytywnie wpływa na pracę ich serca oraz wzrok.

Akcesoria idealne dla kotów

Wśród produktów, w które powinien wyposażyć się każdy właściciel wąsacza, powinny się też znaleźć takie akcesoria dla kota, taki jak np. https://www.bricomarche.pl/zwierzeta/kot/zwirek-akcesoria-zabawki. Koty mają potrzebę drapania nie tylko w celu rozładowania napięć, czy tępienia pazurów, ale również znaczenia terytoriom, dlatego w każdym zamieszkiwanym przez nie domu, powinien znaleźć się tekturowy lub sizalowy drapak. Doskonałym pomysłem są też wszelkie piętrowe domki, po których mogą się wspinać, a także tunele do czołgania.

Przeczytaj również:  Liany do terrarium - Idealne rośliny dla Twojego egzotycznego pupila

Koty uwielbiają się bawić, dlatego dobrze jest im do tego zapewnić odpowiednie gadżety. Genialnie sprawdzają się wszelkie wędki zakończone puszystymi piórkami, czy wypchane, imitujące zwierzaki zabawki. Pokochają także zabawki w kształcie ptaków, rybek lub myszy z dzwoneczkami, a także piłeczki, za którymi będą mogły się uganiać. Świetnym sposobem na zabawę kota jest też wykorzystanie lasera, za którym kot będzie biegał i skakał w celu złapania światełka.

Do niezbędnych artykułów należy dołączyć też rozmaite produkty pielęgnacyjne, takie jak grzebienie, które pomogą nam zadbać o sierść pupila, a przy okazji pozwolą się mu zrelaksować. Chociaż koty świetnie radzą sobie z czystością dobrze jest raz na jaki czas wykąpać je przy pomocy specjalnych kosmetyków, jednak nie należy tego robić zbyt często. Nie tylko pomoże to pozbyć się powierzchownych zabrudzeń, ale przy okazji zminimalizuje ryzyko pojawienia się pcheł, czy kleszczy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *