Żywienie psów – jak powinno wyglądać i gdzie kupować karmę?

Żywienie psów - jak powinno wyglądać i gdzie kupować karmę?

Zwierzęta duże i małe od zawsze towarzyszyły człowiekowi – jednak dopiero od niedawna człowiek dba o nie jak o swoich członków rodziny i kupuje im w sklepie zoologicznym online lub stacjonarnym produkty najwyższej jakości do jedzenia i zabawy. Dlaczego warto mieć własnego zwierzaka? Jak powinny odżywiać się psy duże i małe? Jaki wpływ na ich samopoczucie i funkcjonowanie ma odpowiednia dieta? Co oprócz jedzenia można znaleźć w dobrym sklepie zoologicznym? I gdzie znaleźć najlepsze rarytasy dla swojego psa czy kota lub innego pupila?

1. Dlaczego warto mieć zwierzaka?

2. Jak powinny odżywiać się psy duże i małe?

3. Jak dieta wpływa na funkcjonowanie i zdrowie psów?

4. Co można kupić w internetowym sklepie zoologicznym?

5. Sklep zoologiczny – gdzie kupować karmę dla psów?

Dlaczego warto mieć zwierzaka?

Jest wiele powodów, dla których warto mieć własnego pupila – niezależnie czy będzie to piesek, kotek czy chomik lub świnka morska. Taki zwierzak będzie ci towarzyszył każdego dnia. Jest wiele badań mówiących o pozytywnym wpływie zwierząt na życie ludzkie. Zwierzaki pozwalają na uspokojenie myśli i na oderwanie się od rzeczywistości. Oczywiście nie oznacza to, że nie ma przy nich żadnych obowiązków takich, jak chodzenie do weterynarza, niemniej jednak zalet jest naprawdę sporo. 

Jak powinny odżywiać się psy duże i małe?

Niezależnie od wieku czy wielkości psa czy kota, zwierzęta te powinny odżywiać się zdrowo. Najlepiej aby podawana im karma miała dobry skład pełen mięsa, w którym znajduje się jak najmniej innego rodzaju dodatków. Najlepiej wystrzegać się karm, które można kupić w supermarketach i zamiast tego wybierać produkty dostępne w sklepach zoologicznych lub u weterynarza. Dobre są także specjalne diety takie jak BARF, w których karmi się zwierzę świeżym mięsem pełnym witamin i minerałów i innych potrzebnych składników odżywczych. 

Przeczytaj również:  Jaki mały pies dla dzieci?

Jak dieta wpływa na funkcjonowanie i zdrowie psów?

Dieta jest jedną ze składowych prawidłowego funkcjonowania i dobrego zdrowia nie tylko u psów, ale również i u innych zwierząt a także i u ludzi. Ważne jest to aby spożywany przez zwierzę pokarm był wysokiej jakości i aby był pełen witamin, minerałów oraz innego rodzaju składników odżywczych. W składzie karmy powinno znajdować się przede wszystkim mięso oraz dodatki witaminowe. Przy żywieniu zarówno psów jak i kotów powinno się unikać zbyt wysokiej ilości zbóż, które po prostu nie są tak ważne w diecie zwierząt jak w diecie ludzi. Oczywiście nie da się ich uniknąć całkowicie. 

Co można kupić w internetowym sklepie zoologicznym?

Sklep zoologiczny Zooarena to miejsce, w którym można znaleźć wiele rzeczy dla swojego pupila – niezależnie od tego czy jest nim pies, kot czy inne zwierzę takie jak rybka, chomik lub kanarek. W sklepie można więc znaleźć karmę wysokiej jakości, ubranka dla zwierząt, akcesoria pielęgnacyjne czy różnego rodzaju zabawki. Dostępne są również obroże na kleszcze i pchły, klatki dla gryzoni czy transportery. Słowem wszystko, czego będzie potrzebować opiekun zwierzaka. 

Sklep zoologiczny – gdzie kupować karmę dla psów?

Najlepszy sklep zoologiczny online to miejsce, w którym warto kupować swoim zwierzętom karmę. Dlaczego? Ponieważ dostępny tam asortyment jest bardzo rozbudowany, a co za tym idzie – można tam znaleźć karmy od najróżniejszych producentów także tych mniej znanych lub takich, którzy oferują produkty ekologiczne i naturalne. Wystarczy wejść na stronę https://zooarena.pl/76-karma-dla-psow aby sprawdzić jaka oferta jest dostępna i kupić swojemu psu pyszną karmę, która będzie jednocześnie zdrowa. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *