Jaki pies dla dzieci na podwórko jest najlepszy?

Jaki pies dla dzieci na podwórko jest najlepszy?

Nadszedł moment, w którym Twoje dziecko zaczęło prosić o psa, próbując Cię udobruchać niewiarygodnymi obietnicami: „Będę miał same piątki!”, „Będę się nim opiekował!”, wszelkiego rodzaju napomnienia, tylko po to, abyś mógł dostać psa, którego chcesz. Wspólnie spróbujmy ustalić jaki pies dla dzieci na podwórko i które rasy będą najlepszym przyjacielem Twojego dziecka, ale także będą pełnoprawnym członkiem Twojej rodziny, nie sprawiając przy tym zbyt wielu kłopotów.

W jakim wieku najlepiej kupić psa dla dziecka?

Bardzo ważną kwestią przy zakupie psa dla rodziny jest wiek dziecka. Specjaliści odradzają kupowanie zwierząt dzieciom młodszym niż 6-7 lat.

Po pierwsze, takie dziecko nie będzie potrafiło zająć się swoim pupilem, a cała odpowiedzialność spadnie na Ciebie. Po drugie, w tym wieku dziecko jeszcze nie rozumie, że zwierzę jest żywą istotą i że musi się wobec niego odpowiednio zachowywać.

Po ukończeniu 6 roku życia wiele dzieci jest w stanie samodzielnie karmić i opiekować się swoim psem w domu. Oczywiście pies powinien być zawsze wyprowadzany na dwór przez osobę dorosłą, ponieważ dziecko może nie być w stanie utrzymać psa, jeśli jest ciekawskie.

Najlepszymi rasami psów dla dzieci w wieku 6-7 lat są małe psy o nienachalnej osobowości. Większe, poważniejsze rasy powinny być wprowadzane, gdy dziecko ma 12 lat lub więcej. Wynika to z potrzeby poważnej edukacji psa, które małe dziecko, niestety, nie będzie w stanie dać do psa, który jest znacznie większy od siebie.

Jaki wpływ ma pies na dziecko?

Psychologowie dziecięcy i lekarze twierdzą, że zwierzęta domowe są dobre dla rozwoju dziecka, ponieważ uczą je odpowiedzialności za swoje czyny.

Przeczytaj również:  Ile kosztuje pies shih tzu?

Zgoda, takie doznania trudno uzyskać z pluszakami, ale z żywym stworzeniem, o które z własnej woli trzeba dbać – łatwo. Ponadto, zwierzę uspołecznia dzieci, czyniąc je mniej zahamowanymi i bardziej towarzyskimi.

Najważniejsze, aby pamiętać, że Twoje dziecko będzie szczęśliwe ze swoim czworonożnym przyjacielem. Żadne zabawki i gadżety nie są w stanie dostarczyć dziecku takich wrażeń, jakie może ono łatwo uzyskać podczas zabawy z psem.

Jaki pies dla dzieci na podwórko jest najlepszy?

Jeśli chodzi o rasy psów i zgranie z dziećmi, wbrew powszechnemu przekonaniu, małe psy dla dzieci nie są najlepszym wyborem. Faktem jest, że małe psy są bardziej agresywne i asertywne, podczas gdy średnie i duże rasy są spokojniejsze i bardziej lojalne. Z większych ras jednak warto wyróżnić psa rasy Chow Chow, który jest łagodny charakterem. Może być dobrym wyborem dla dziecka. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o Chow Chow to tylko tutaj: https://klubchowchow.pl/

Małe rasy będą dobrym wyborem dla psów domowych i dzieci tylko wtedy, gdy będą wychowywane w sposób odpowiedzialny. I, oczywiście, należy nauczyć dziecko, jak radzić sobie z nowym zwierzęciem, ponieważ mały pies jest łatwiejszy do zranienia, jeśli jest pozostawiony bez nadzoru.

Poza tym, będą one wspaniałym członkiem rodziny i żyją dłużej niż duże psy, co oznacza, że będą one trwać dłużej, jeśli są w pobliżu.

Rasy średniej wielkości są lepszym wyborem dla starszych dzieci, w wieku około 10-12 lat. Psy takie jak spaniele czy retrievery są bardzo dobroduszne i lojalne, choć muszą być szkolone od najmłodszych lat.

W przeciwnym razie będą one wspaniałym członkiem rodziny, a ponadto żyją dłużej niż duże psy, co oznacza, że będą cieszyć się tobą dłużej.

Dzięki swoim rozmiarom dotrzymują towarzystwa dzieciom podczas aktywnej zabawy bez obawy, że przypadkowo nadepną na swojego pupila. Jeśli szukasz psa rasy dla dziecka, które chce biegać z nim i rzucać piłkę wokół, średniej wielkości rasy będzie zrobić tylko dobrze.

Przeczytaj również:  Cena szczeniaka bulteriera - co należy wiedzieć?

Duże psy najlepiej nadają się dla dziecka pełnoletniego, czyli w wieku od około 12 do 15 lat. Wynika to z wagi psa – nie każdy dorosły byłby w stanie utrzymać na smyczy dużego psa, a co dopiero dziecko.

Większe psy są jednak bardziej zrelaksowane, jeśli chodzi o pieszczoty i zabawę, o ile nie sprawia im to bólu. Ponadto, duży pies jest imponującym opiekunem dla Twojego dziecka i niewiele osób odważy się zbliżyć do takiego psa, chyba że pozwoli na to jego właściciel.

Podsumowanie

Wszystkie te psy są bardzo urocze i piękne, a także zajmują bardzo mało miejsca. Nawet najmniejsza przestrzeń życiowa nie będzie problemem, ponieważ wystarczy małe łóżko i małe miski. Są też łatwe w pielęgnacji: ze względu na ich wielkość, wyczesywanie ich podczas linienia nie powinno być zbyt kłopotliwe.

Meta: Spróbujmy ustalić jaki pies dla dzieci na podwórko i które rasy będą najlepszym przyjacielem Twojego dziecka,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *