Jaki mały pies dla dzieci?

Jaki mały pies dla dzieci?

Od zawsze mówi się, że pies jest najlepszym przyjacielem człowieka. Jednak ma on również ogromny wpływ na rozwój dzieci, które dorastając w domach z pupilem, mogą uczyć się i rozwijać cechy takie jak np. opiekuńczość i empatię. Jednak jaki mały pies dla dzieci będzie idealny?

Mały pies dla dzieci – bichon frise

Bichon frise inaczej nazywany jest biszonem kędzierzawym. To jedna z najstarszych i najbardziej urokliwych ras psów, o śnieżnobiałej sierści i niezwykle pogodnym usposobieniu. Tak naprawdę pieski te pochodzą z Wysp Kanaryjskich, a dokładniej z Teneryf i od zawsze spełniały rolę tak zwanych psów salonowych i ozdobnych. Rasa tego pieska w Polsce nie została jeszcze tak spopularyzowana, jednak nie oznacza to, że nie warto się nim zainteresować, gdyż będzie on idealnym towarzyszem dziecięcych zabaw. Pieski te charakteryzują się niewielkim rozmiarem, a przede wszystkim mają niezwykle sympatyczne, wesołe i żywiołowe usposobienie. Co najważniejsze jednak bichon frise jest psem niezwykle czułym i bardzo delikatnym w kontaktach z dziećmi. Wykazuje się on także bardzo dużą dawką cierpliwości i dumnie znosi każdą zabawę z dzieckiem i duże ilości przytulania. Ten przyjazny, mały piesek może stać się najlepszym przyjacielem dziecka, jeśli tylko się nim ono odpowiednio zaopiekuje i poświęci mu uwagę. Piesek jest towarzyski i bardzo źle znosi samotność, a co najważniejsze jego charakter sprawia, że uwielbia być on w centrum uwagi.

Zapytaliśmy Adama Nawrockiego z serwisu Dogproject.pl o opinie:

Przede wszystkim pies to nie zabawka. Decyzja o powitaniu nowego członka rodziny powinna być dokładnie przemyślana. Odpowiedzialność za wychowanie psa spoczywa przede wszystkim na rodzicach, dziecko może sprawować opiekę pod czujnym okiem rodziców.

Mały pies dla dzieci – buldog francuski

Jeśli szukacie małego pieska, który stanie się wiernym przyjacielem waszej pociechy, to buldog francuski z pewnością będzie dobrym wyborem. Chyba nie ma na świecie osoby, która nie kojarzyłaby tej rasy. Te małe urokliwe czworonogi są niezwykle przyjaznymi stworzeniami, które bardzo silnie przywiązują się do swoich właściciel i pragną być w ich pobliżu przez cały czas. Ten typ psiaka nie jest typem sportowca Buldog francuski jest typem psiaka który lubi czas spędzać wraz ze swoimi opiekunami na kanapie. Jeszcze lepiej jeśli dadzą mu oni konkretną dawkę pieszczot i czułości, a piesek będzie wówczas w pełni szczęśliwy. Buldog francuski jest również idealnym towarzyszem dla dzieci, gdyż jest to czworonóg niezwykle inteligentny, a także skory do zabawy. Z pewnością towarzystwo dzieci stanie się jego ulubionym otoczeniem i nie będzie opuszczał swoich „ludzkich” przyjaciół nawet na krok. Warto jednak pamiętać, że podczas upałów piesek ten źle znosi nadmierną aktywność fizyczną i dość szybko się męczy. Co więcej buldogi francuskie szybko się nudzą, gdy oferowane im zajęcia są nie wystarczająco interesujące, więc dzieci muszą stale ćwiczyć swoją kreatywność, gdyż pod tym względem piesek jest niezwykle wymagający.

Przeczytaj również:  Jaki pies dla niemowlaka - rasy i cechy idealnych pupili

Mały pies dla dzieci – boston terrier

Kolejny pieskiem, który idealnie sprawdzi się dla rodziny z małymi dziećmi jest piesek w typie boston terrier. Jest to tak naprawdę rasa stosunkowo nowa, która swój początek miała w Stanach Zjednoczonych w XIX wieku. Co ciekawe pieski boston terrier na samym początku pełniły rolę typowego psa do towarzystwa. Dopiero później zaczęto wykorzystywać je jako psy do walk, a także tradycyjne szczurołapy. Niemniej jednak jest to niewielki i niezwykle urokliwy piesek, który świetnie będzie czuł się pomiędzy dziećmi. Warto podkreślić, że boston terrier jest psem, który bardzo źle znosi samotność, co może doprowadzić go nawet do depresji. Dzieci powinny poświęcać mu więc dużo uwagi, a także okazywać mu czułość na każdym kroku. To również piesek, który uwielbia przebywanie w towarzystwie, a także jest niezwykle energiczny i bardzo inteligentny. Potrzebuje on codziennej dawki ruchu, a także pewnego rodzaju stymulacji umysłowej. Największą zaletą tej rasy jest niezwykła łatwość w pielęgnacji. Dziecko powinno umieć uszanować potrzeby pieska, wówczas będzie on przyjacielem na całe życie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *