Animals Polska

Gupik leży na dnie i szybko oddycha – Przyczyna i Rozwiązanie

Gupik leży na dnie i szybko oddycha - Przyczyna i Rozwiązanie

Gupiki to jedne z najpopularniejszych rybek akwariowych. Doceniane są one chociażby ze względu na to, że niezwykle łatwo przystosowują się one nawet do najtrudniejszych warunków, a także są niezwykle łatwe w pielęgnacji. Jednak nie oznacza to, że są one całkowicie wolne od chorób. Co więc oznacza kiedy gupik leży na dnie i szybko oddycha?

Gupik leży na dnie i szybko oddycha – co może być przyczyną?

Zwykle gupiki są niezwykle żywymi i dynamicznymi rybkami, niemniej jednak są one narażone na wiele chorób, typowych dla rybek akwariowych. Tak więc które z nich mogą przyczynić się do tego, że gupik leży na dnie i szybko oddycha? Otóż:

Gupik leży na dnie i szybko oddycha – co robić?

W pierwszej kolejności, jeśli zauważymy, że gupik leży na dnie i szybko oddycha należy odłowić rybkę do osobnego zbiornika i skonsultować się z weterynarzem. Większość chorób, które może dotknąć gupiki leczy się przy pomocy kąpieli w specjalnych roztworach. Rybka po skończonej terapii powinna jeszcze kilka dni pozostać w odosobnieniu, by mogła w spokoju dojść do siebie po przebytej chorobie. Warto również zapewnić jej specjalny pokarm, który pomoże jej wrócić do pierwotnego stanu.

Exit mobile version