Jaki pies dla 60 latka – Praktyczna porada

Jaki pies dla 60 latka - Praktyczna porada

Pies jest zwierzęciem, które od wieków uważane jest za najlepszego przyjaciela. Charakteryzuje się dobrym sercem i łatwo przywiązuje się do człowieka. Psy uwielbiają spędzać czas z ludźmi, bawić się i w zależności od danej rasy mają swój wyjątkowy charakter. Potrzebują często dużej ilości ruchów i są świetnymi towarzyszami dla osób lubiących spacerować, gdyż pomagają w prowadzeniu aktywnego trybu życia. Zwierzęta te kochają głaskanie i dobrze oddziałują na zdrowie psychiczne. Przy wyborze psa należy uwzględnić indywidualne predyspozycje i możliwości.

Jaki rodzaj psa wybrać dla osoby w wieku 60 lat

    Otóż przy wyborze psa dla osoby w wieku 60 lat  należy kierować się przede wszystkim wymaganiami, jakie stawiają czworonogi. Zalecany jest wybór mniejszego pieska, który nie będzie nadmiar wymagający i dopasuje się do możliwości osoby starszej.

Pekińczyk 

Pierwszą rasą, o której warto wspomnieć jest Pekińczyk. Jest dość charakterny, ale również bardzo przyjazny. Potrzebuje odpowiedniej pielęgnacji, a jego wygląd sprawia, że przyciąga uwagę. Jest psem lojalnym, lubiącym wygodę i świetnie sprawdza się w roli przyjaciela domu. Lubi wylegiwać się w różnych miejscach i preferuje spokojną atmosferę. Mimo, że jest trochę upartym czworonogiem, cechuje się inteligencją i czułością, co sprawia, że jest dobrym wyborem dla osoby starszej.

Mops

Kolejną rasą wartą uwagi jest Mops. Nie sprawia większych kłopotów, a jego wyjątkowo pozytywne usposobienie i energia, pozwala na utrzymywanie dobrego humoru każdego dnia. Jest małym zwierzęciem, które nie wymaga dużych nakładów pielęgnacyjnych. Uwielbia domowe warunki i wygodę. Jest to towarzyski pies, lubiący niedługie spacery. Nie lubi zbyt wysokich temperatur, stąd też nie należy go przemęczać. Ma krótką sierść i specyficzną fałdki, które dodają mu wyjątkowego uroku.

Przeczytaj również:  Żywienie psów - jak powinno wyglądać i gdzie kupować karmę?

Boston Terrier

Odpowiednim wyborem dla 60-latka może być, także Boston Terrier. Stanowi idealny przykład dobrego towarzysza dla człowieka. Łatwo się przywiązuje i cechuje się inteligencją oraz przyjaznym nastawianiem. Z natury bywa leniwy, ale potrafi również wykazać się dużymi dawkami energii. Przypomina trochę swoim wyglądem buldoga i posiada specyficzną muskulaturę. Zazwyczaj jego sierść jest biało – czarna. Są psami wrażliwymi i łatwymi do przeszkolenia. Czworonogi te żyją zazwyczaj ponad dziesięć lat i cechują się dobrym zdrowiem. Nie wymagają dużych nakładów pielęgnacyjnych.

Sprawdź także: https://www.klubteriera.pl/rasy-psow

Cavalier King Charles Spaniel

Innym przykładem psa, który może okazać się bardzo dobrym przyjacielem dla osoby starszej jest Cavalier King Charles Spaniel. Jest to przykład przyjaznego i bardzo przyciągającego wzrok czworonoga. Cechuje się wrażliwością oraz inteligencją. Są rasą z natury cichą, która łatwo przywiązuje się do człowieka. Wyjątkowe, przenikliwe spojrzenie, jakie rzuca ten Cavalier sprawia, że nie trudno o obdarzenie go miłością. Z natury nie przepadają za samotnością i lubią być rozpieszczane. Waga psów nie przekracza zazwyczaj 10 kg. Mają gęstą sierść o kolorze rudo – białym i zwisające, długie uszy, które nadają wyjątkowy wygląd. Preferują znaczną aktywność fizyczną.

Maltańczyk

Po za wyżej wymienionymi gatunkami psów, czworonogiem, który świetnie dopasuje się jako towarzysz dla sześćdziesięcioletniej osoby może być Maltańczyk. Cechuję się on przede wszystkim wrażliwością i wielkim sercem. Spacery i domowe towarzystwo tego wyjątkowego i łagodnego psa korzystnie wpływają na zdrowie. Budując pozytywne relacje z Maltańczykiem można stworzyć i utrwalić wyjątkową więź. Lubią zabawę i dzięki swojej inteligencji łatwo się szkolą. Maltańczyki są małymi psami o białej sierści, którą należy pielęgnować i nie zaniedbywać. Warto zaopatrzyć się w dodatkowe przedmioty, gdyż pozwala to na dodatkowe zorganizowanie im zajęcia i spożytkowania nadmiaru energii. Rasa Maltańczyków rzadko choruje, a ich niewielkie rozmiary sprawiają, że łatwo zagospodarować dla nich własną przestrzeń.

Przeczytaj również:  Ile kosztuje pies shih tzu?

    Podsumowując, wybierając odpowiedniego psa, należy zwrócić szczególną uwagę na indywidualne predyspozycje i możliwości. Psy łatwo się przywiązują, dlatego stanowią dobry przykład przyjaźni między czworonogiem a człowiekiem. Nieustanna miłość i doskonałe towarzystwo to główne zalety takiej więzi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *