Ile kosztuje pies shih tzu?

Ile kosztuje pies shih tzu?

Nic dziwnego, że wiele ludzi decyduje się na kupno psa tej rasy. Charakteryzują się one niezwykłym umaszczeniem oraz niezwykłym charakterem. Właściciele cenią te zwierzęta za bardzo przyjazne usposobienie. Pies rasy shih tzu jest zrównoważony, a zarazem lubi dobrą zabawę. Z tego powodu idealnie sprawdzi się dla rodzin z małymi dziećmi oraz innymi zwierzakami. Shih tzu są niezwykle chętne na długie spacery. Dzięki temu właściciel będzie miał doskonałą okazję do zaczerpnięcia świeżego powietrza w każdej porze dnia. Inną zaletą tego zwierzęcia jest fakt, że psy te są stosunkowo ciche, a szczekają, gdy naprawdę mają do tego powód. Psy tej rasy są również niezwykle elastyczne. Doskonale odnajdą się zarówno w warunkach, w których przydatne będzie ich spokojne usposobienie i inteligencja, jak i takich gdzie potrzebna będzie ich żywiołowość oraz pieszczotliwość. Dotyczy to również warunków mieszkalnych. Z tego powodu pies ten sprawdzi się idealnie osobom, które chciałby z nim wyjeżdżać lub często się przeprowadzają.

Pies shih tzu – cena

Koszt psa tej rasy ze sprawdzonej hodowli może rozpoczynać się od ok. 4000 złotych. Z najbardziej renomowanych miejsc posiadających certyfikaty można liczyć na ceny rzędu nawet ok. 10 000 złotych. Koszty zależą od tego, czy pies będzie brał udział w wystawach i będzie w hodowli. Najtańsze są oczywiście psy na kolanka. Przyszły właściciel powinien liczyć się również z kosztami utrzymania, takie jak wizyty u psiego fryzjera, czy koszt całej wyprawki dla psa. Przyszłym wydatkiem będą również wizyty u weterynarza. Posiadanie psa rasy shih tzu może być w szczególności na początku sporym wydatkiem. W celu rozłożenia kosztów w czasie warto skorzystać z oferty pożyczek na stronie https://www.saverium.pl/. Każdy posiadacz psa pragnie zapewnić mu jak najlepsze warunki. Pies shih tzu z pewnością pozostanie czworonożnym przyjacielem przez kolejne lata.

Przeczytaj również:  Jak wybrać karmę dla szczeniąt?

Pies shih tzu – gdzie kupić? 

Kupując psa, warto wybrać sprawdzone źródła. Dzięki temu zwierzak będzie zdrowy oraz właściwie zaopiekowany. Legalność hodowli można sprawdzić poprzez Związek Kynologiczny w Polsce. Wybranie profesjonalnej hodowli to pewność, że pies przechodzi regularne badania, a jego stan zdrowia jest udokumentowany. W razie jakichkolwiek wad genetycznych przyszły właściciel utrzyma klarowną informację. Wybór właściwego hodowcy to również dla przyszłego posiadacza psa jasna informacja, że pies jest należycie traktowany i trzymany w odpowiednich warunkach. Zazwyczaj im hodowla ma większą renomę, tym wyższe koszta związane z kupnem psa. Związane jest to z faktem, że właściciel zainwestować w zwierzaka sporą ilość pieniędzy. Na kupnie psa shih tuz nie warto oszczędzać. Lepiej jest wybrać go ze sprawdzonych, profesjonalnych źródeł. Czasami możliwości finansowe ograniczają wybór właściwej hodowli. Warto w tej sytuacji skorzystać z pożyczki https://www.saverium.pl/. Pies pozostanie przyjacielem na całe życie. Kupując psa ze sprawdzonej hodowli przyszli właściciele, nie przyczyniają się do cierpienia i nietycznego traktowania zwierząt.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *