Jaki kot do mieszkania w bloku

Jaki kot do mieszkania w bloku

Wiele osób nie wyobraża sobie życia bez czworonożnego pupila u boku, bo posiadają na przykład pewne przyzwyczajenia z domu rodzinnego gdzie kot czy inny zwierzak był obecny w życiu człowieka. Kiedy podejmiemy decyzję o przygarnięciu kotka lub kupieniu go dostrzeżemy problem, jakim jest wybór, a w zasadzie mnogość wyboru. Wybranie odpowiedniego kota do mieszkania w bloku to nie taka prosta sprawa jak mogłoby się wydawać, wszak kot to kot, ale nie nie, nie kupuj kota w worku, zastanów się i wybierz mądrze. Kot będzie twoim partnerem i przyjacielem na długie lata, dlatego wybór odpowiedniego zwierzaka jest bardzo ważny.

Kot w Mieszkaniu – warunki

Pewne zwierzęta mają swoje preferencje zupełnie jak ludzie… Jestem przekonany, że koty, gdyby mogły, śmiało wybrałyby mieszkanie w bloku. Pasuje ono do ich osobowości, koty są istotami nader spokojnymi eleganckimi i cichymi niezależnie od gatunku i koloru futerka. Nie mają nic przeciwko leniwemu przesiadywaniu na parapecie i obserwowaniu świata zewnętrznego, nie wymagają od nas wyprowadzania ich na spacer w złą czy dobrą pogodę, zwyczajnie tego nie potrzebują, bo z odrobiną piasku w kuwecie (a niektóre egzemplarze i bez tego dadzą rade) świetnie sobie poradzą bez naszej pomocy. Kot jest idealny do mieszkania w bloku, nie hałasuje, nie narobi zbyt wielkich strat, a i nie wymaga od nas, abyśmy ciągle się z nim bawili, zależy jaką rasę wybierzesz dla siebie.

Najlepszy kot do mieszkania

Najlepszym kotkiem do twojego mieszkania będzie ten, który najlepiej swoimi cechami wpasuje się w twoje oczekiwania. Kot kotu nierówny i potrafią bardzo różnić się od siebie nawzajem, niektóre kotki będą potrzebowały więcej atencji niż inne i będą wymagały więcej twojego dotyku i poświęconego czasu na pielęgnowanie futerka czy zabawy z nimi. Trafią się też takie, którym wystarczy jak regularnie, uzupełnisz miskę z karmą i wodą oraz czyścił ich kuwetę. Koty to indywidualiści i należy o tym pamiętać, wybierając zwierzaka, nie można oczekiwać, że kot zachowa się jak pies, on nie przybiegnie na twoje zawołanie, gdyż nie jest zwierzęciem stadnym jak pies na przykład. Aby odpowiedzieć na pytanie jaki kot do mieszkania ? Musisz wiedzieć, ile będziesz mieć dla niego czasu, koty nie wymagają od człowieka wiele uwagi, ale trochę zawsze kotki z dłuższą sierścią będą potrzebowały więcej czasu na pielęgnacje futerka, a ty będziesz musiał im w tym pomóc. Aby ich futerko było ładne, zdrowe i przyjemne w dotyku takimi kotami będą na przykład Maine Coon i kot Syberyjski te rasy charakteryzują się długą sierścią, o którą wypadałoby odpowiednio zadbać. Warto wówczas wiedzieć, jak wyczyścić dywan, kiedy zbierze się na nim dużo kociej sierści (więcej przeczytasz o tym tutaj: https://przewodnikpanidomu.pl/jak-wyczyscic-dywan/).

Przeczytaj również:  Jaki kot nie gubi sierści?

Analogicznie kotki, które posiadają krótką sierść, już nie będą wymagać od właściciela aż takiej pomocy w pielęgnacji futra, wyczesanie szczotką raz na jakiś czas powinno wystarczyć, takimi kotami są kot Syjamski i kot rosyjski niebieski. Podobnie jak psy istnieją gatunki kotów, które nie posiadają sierści albo wcale lub zamiast niej mają włos zupełnie jak mu ludzie. Reks dewoński i Kot Orientalny mają włosy, co za tym idzie, nadają się idealnie dla alergików, taki kot nie powinien wywołać reakcji alergicznej. Sfinks jest rasą kota, który jest łysy, nie ma ani sierści, ani włosów co rozwiązywałoby problem walających się wszędzie kłaczków z włosów czy sierści.

Rasa kota a usposobienie

Rasa mówi wiele, o tym ile kot będzie wymagał uwagi od swojego opiekuna. Najbardziej popularne rasy jak Brytyjczyk czy kot Perski są rasami bardzo spokojnymi o łagodnym temperamencie, idealnie nadają się dla starszych osób, nie wymagają wiele zabawy, wspaniale potrafią sobie zorganizować czas, nie angażując nas do tego zbytnio. Natomiast jeżeli chcemy bardzo towarzyskiego i lubiącego zabawy kotką powinniśmy zastanowić się nad kotem Syjamskim, który uwielbia zabawy i psoty. Rodzina z małymi dziećmi powinna zdecydować się na Norweskiego kota leśnego lub Ragdoll obydwa gatunki cechują się bardzo łagodnym usposobieniem wobec dzieci. Natomiast jeżeli chcesz mieć oryginalnego i jedynego w swoim rodzaju kota powinieneś zdecydować się na kota Bengalskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *