Jak wyeliminować problemy skórne u psa?

Wypadanie sierści, nieestetyczne bąble na grzbiecie czy uciążliwe się drapanie ukochanego czworonoga – gdy zauważasz któreś z powyższych, pora podjąć działania! Co może być powodem problemów skórnych u psa? Poznaj najczęstsze przyczyny i wyeliminuj uciążliwy kłopot.

Alergia u psa – czy to groźne?

Niewątpliwie jedną z najczęstszych przyczyn świądu u psa, wypadania sierści czy powstawania pod skórą guzkowatych zgrubień jest nieodpowiednia dieta. Aby ostatecznie określić źródło problemów, niezbędne jest wykonanie ogólnych badań. Dobre wyniki tarczycy, wątroby czy poziomu cukru mogą wskazywać na to, że źródłem kłopotów zdrowotnych jest źle zbilansowany posiłek. Dobrze dobrana dieta jest kluczowa dla zdrowia pupila, dlatego karma dla psów Delcon będzie rozsądnym wyborem dla psiaka z alergią.

Precyzyjnie wyselekcjonowane składniki najwyższej jakości sumują się w smakowitą całość, która odpowiada na potrzeby psów w każdym wieku. W ofercie marki znajduje się zarówno karma dla szczeniąt, juniorów i czworonogów w starszym wieku, jak i pożywna karma dla aktywnych psów.

Jak rozpoznać alergię u psa?

Istnieją różne typy alergii, które niestety utrudniają podjęcie właściwego leczenia. Jedną z najczęstszych, a zarazem sezonowych, jest alergia kontaktowa np. na trawę czy pyłki. Czworonogi głównie w okresie od wiosny do jesieni zmagają się z zaczerwienionym pyszczkiem, brzuchem i łapami, co jest efektem uczulania traw, po których nieustannie chodzą podczas spacerów.

Wyróżnia się też alergię pokarmową, która w pierwszej kolejności objawia się puszczaniem gazów o nieprzyjemnym zapachu, odgłosami ulewania się w jamie brzusznej, czy wreszcie uporczywym swędzeniem i zaróżowieniem różnych części ciała. W zaawansowanym stadium choroby psy intensywnie gubią sierść, drapiąc skórę aż do momentu powstania bolesnych ran.

Przeczytaj również:  Jaki mały pies dla dzieci?

Alergia pokarmowa – jak jej przeciwdziałać?

Lekarze weterynarii zalecają, by odstawić podawaną dotychczas karmę na rzecz takiej o właściwościach hipoalergicznych. Karma dla psów Delcon dostępna jest w wielu smakach, z których część dedykowana jest czworonogom o skłonnościach do alergii. To karmy bezzbożowe, o monobiałkowym składzie, które pozwolą wyeliminować główne objawy choroby. Tego typu produkt zawiera wyłącznie jedno źródło mięsa, co pozwoli właścicielom zorientować się w procesach trawiennych swojego psa i ich wpływie na wygląd skóry.

Na co uważać u psa z alergią?

Alergiczne czworonogi mają mocno utrudnioną codzienność. Tylko ograniczenia pomogą trwale pozbyć się problemów natury skórnej, co wymaga dokładnego poznania źródła takiego stanu. U psów z alergią kontaktową podrażnienia wywołują trawy, kurz i roztocza, a także kontakt z detergentem (np. posłanie psa wyprane w nowym proszku do prania) czy nawet promieniowanie UV. Czworonogi z alergią pokarmową muszą mieć zapewnioną karmę o odpowiednim składzie. W taki przypadku dobrze sprawdzi się karma dla psów Delcon, która skutecznie zmniejsza poziom nietolerancji pokarmowej i łagodzi objawy związane z zaburzeniami trawiennymi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *